Calor, najnowszy model pieca firmy NunnaUuni jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych energooszczędnych domów.

Piece grzewcze nowej generacji Calor, firmy NunnaUuni uzupełniają naszą gamę produktów służących do przechowywania ciepła we wszystkich piecach ze steatytu i kominkach DEKO o jasnej strukturze. Odporny na temperaturę typ steatytu Mammutti umożliwia czyste spalanie pieców Calor i wprowadza przyjemne równomierne i długotrwałe ciepło do nowoczesnych domów.

piec Calor Hexa firmy NunnaUuni
Nowy, opływowy piec Calor Hexa firmy NunnaUuni i jego przyjemne ciepło sprawdzają sie doskonale w geotermalnie ogrzewanym i szczelnym domu MinunVALO zbudowanym dla Housing Fair Finland w Mikkeli.

Czyste i niepowtarzalne ciepło spełnia wymagania szczelnej konstrukcji

Punktem wyjściowym projektu domu MinunVALO, zbudowanego na potrzeby Targów Mieszkaniowych Finlandia w Mikkeli, była efektywność energetyczna i czyste powietrze w pomieszczeniach. W tym szczelnym, oddzielnie klimatyzowanym i energooszczędnym domu ogrzewanym geotermalnie, czyste spalanie oryginalnego pieca NunnaUuni i przyjemne ciepło Calor Hexa są na najwyższym poziomie.

Rdzeniem pieca jest opatentowany zespół wtryskiwaczy wykonany ze steatytu typu Mammutti, który szybko odzyskuje ogromne ciepło wytwarzane przez spalanie w czterech kanałach, dzięki doskonałemu przewodnictwu cieplnemu steatytu typu Mammutti.

Pieca steatytowe Calor zostały przebadane testem CE EN 15250 pieców akumulacyjnych, co jest najbardziej rygorystyczną procedurą badania pieców w Europie. Test mierzy gaz dymny podczas całej fazy spalania, poczynając od momentu zapalenia się ognia do jego wygaśnięcia. Test ten udowadnia, że ​​szkodliwe emisje z ognioodpornych pieców Calor są minimalne i nie obciążają środowiska nieprzyjemnymi zapachami i nie zagrażają zdrowiu.

Ponieważ jednostka wtryskiwacza odzyskuje ciepło z dymu, emitowany gaz jest ochładzany do bezpiecznej temperatury przed dotarciem do komina. Piec grzewczy Calor generuje do 24 godzin przyjemnego ciepła w jednym procesie ogrzewania.

Struktura pieców grzewczych Calor została przetestowana zgodnie z niemiecką procedurą zatwierdzenia, w taki sposób by była niezależna od powietrza wewnętrznego. Oznacza to, że powietrze potrzebne do spalania jest dostarczane do pieca bezpośrednio z zewnątrz. Szczelność ogniowa pieca w długotrwałym użytkowaniu została również zademonstrowana przez testowanie produktu, dlatego Calor to unikalne rozwiązanie dla nowoczesnego, energooszczędnego i szczelnego domu.

Ponadczasowy design i naturalny szary steatyt
Design gamy Calor zdominowana jest przez prawdziwy szary kamień naturalny, steatyt typu Mammutti w połączeniu z opływowym i stylowym wzornictwem. Ciekawe opcje wyglądu i unikalne kamienne powierzchnie zapewniają wiele możliwości umieszczenia pieca w przestrzeni i dopasowania go do przeróżnych stylów wystroju wnętrz.

Kominek Calor Rondo
Kominek Calor Rondo wprowadza do gamy Nunnauuni nowy, figlarny i oryginalny design. Umieszczenie steatytu w kształcie koła odbiega od konwencjonalnych rozwiązań. Kolor podświetlenia wystający między kamieniami rozjaśnia wygląd pieca.
piec Calor Quadra
Przejrzysta linia pieca Calor Quadra idealnie pasują do wielu stylistyk i wnętrz. Steatyt typu Mammutti w piecu oddaje ciepło równomiernie i przez długi czas.