Jak steatyt typu Mammutti działa w różnych częściach pieca

Doskonałe przewodnictwo cieplne, znakomita pojemność termiczna i doskonała odporność na ciepło sprawiają, że kamień steatytowy Mammutti jest doskonałym źródłem komfortowego ciepła. Metoda spalania i gazyfikacji Golden Fire zapewnia czyste spalanie wszystkich pieców NunnaUuni akumulujących ciepło.

Konstrukcja kominka NunnaUuni,
Konstrukcja kominka NunnaUuni, wykonana w całości ze steatytu, ma dużą pojemność termiczną

1. Komora ogniowa zbudowana jest z drobnoziarnistego, trwałego steatytu typu Mammutti, który dzięki brązowej powłoce, która tworzy się na jego powierzchni, jest wysoce odporny na ciepło. Kierunek foliacji dobierany jest w sposób zapewniający szybkie przenoszenie ciepła do głębszych warstw pieca. Znaczna część wytworzonego ciepła jest już wychwytywana do przechowywania wewnątrz komory ogniowej.

2. Kierunek foliacji w kanałach dymowych odpowiada kierunkowi znajdującemu się wewnątrz komory ogniowej. W ten sposób całe pozostałe ciepło można uchwycić w pobliżu komory ogniowej. Steatyt typu Mammutti szybko przewodzi ciepło w kierunku foliacji i wolniej w kierunku odwrotnym. Ta zależność między przewodnością cieplną a kierunkiem foliowania w kamieniu jest używana w strukturach naszych pieców, aby zapewnić optymalne wydzielanie ciepła.

3. Warstwę wierzchnią buduje się za pomocą trwałego steatytu typu Mammutti, pozwalającego na równoległe przemieszczanie się ciepła. To z kolei zapewnia, że ​​cała struktura pieca emituje ciepło równomiernie do powierzchni pomieszczenia.