Golden Fire spala drewno w sposób czysty i wydajny

Drewno umieszczone na ruszcie Golden Fire NunnaUuni jest podświetlone od spodu. Dzięki temu wszystkie polana zaczynają szybko się palić. Proces spalania jest wydajny i czysty od samego początku.

Jeżeli drewno umieszczone w komorze spalania zostanie zapalone od góry, powstały powolny proces spalania spowoduje wytworzenie wilgotnych gazów spalinowych, które utworzą warstwę węgla kamiennego w kanałach dymowych i przewodach spalinowych. Kiedy ta warstwa wysycha, tworzy nierówną, beczkowatą powierzchnię, która może łatwo spowodować pożar sadzy.

Metoda spalania Golden Fire opracowana i opatentowana przez firmę NunnaUuni opiera się na dokładnym kierunku przepływu powietrza, co zapewnia, że ​​dokładnie taka ilość powietrza jest używana w różnych fazach spalania. Jest to możliwe, ponieważ ruszt, którego używamy w naszych piecach, jest skonstruowany ze specjalnymi otworami i wyposażony w kontroler, który zapewnia, że ​​ilość tlenu pozostaje dokładnie taka sama podczas różnych faz ogrzewania, od zapalenia ognia do żaru.

Metoda spalania
Metoda spalania gazu Golden Fire, Pat.no. EP1008808.

1. Spalane powietrze jest kierowane do przestrzeni pod kratą Golden Fire, albo z otaczającego pomieszczenia, albo prosto z zewnątrz domu. Po wprowadzeniu pod kratkę powietrze chłodzi i jednocześnie ją podgrzewa.

2. Niewielka część spalanego powietrza jest przeprowadzana pod żarem przez otwory znajdujące się w ruszcie Golden Fire, aby zapewnić, że proces spalania i gazyfikacji będzie przebiegał płynnie i równomiernie. (Jest to kluczowa różnica w stosunku do pieców z tradycyjnym rusztem przeciwpożarowym, ponieważ w nich całe spalane powietrze jest prowadzone pod płonącymi polanami, co powoduje żar, który płonie w sposób niestabilny i niekontrolowany).

3. Większość wstępnie ogrzanego, spalanego powietrza jest prowadzona od boków rusztu Golden Fire do przestrzeni wokół i powyżej polan, gdzie służy jako powietrze wtórne i zapewnia, że ​​gazy uwalniane równomiernie z wymienionych polan płoną w wysokiej temperaturze 800-1 200 ° C.